A fenntarthatósági elv alkalmazására felkészítő képzést szervez gyakorló pedagógusoknak a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) és a Kék Bolygó Alapítvány – közölte a BCE az MTI-vel.

Az intézmény rektora Takáts Előd szerint a klímaváltozás miatt egyre fontosabb komplexen, a modern tanítási elveknek megfelelően értelmezni és oktatni a fenntarthatósággal kapcsolatos ismereteket. A következő nemzedékek iránti felelősség megköveteli, hogy a Budapesti Corvinus Egyetem ilyen pedagógusokat képezzen – hangsúlyozta.     


Czippán Katalin, a Kék Bolygó Alapítvány tanácsadója elmondta, hogy a felkészülés a fenntarthatóságra folyamatos tanulást jelent, ami természettudományos, társadalomtudományi, gazdasági ismereteket egyaránt magában foglal.


 A négy féléves képzés a BCE elismert oktatóinak segítségével a Kék Bolygó Alapítvány Zöld Föld projektjében kifejlesztett Fenntarthatóság tantárgy oktatására készíti fel a tanárokat.


A képzésre októbertől lehet jelentkezni legalább alapszakos pedagógusi végzettséggel és 3 év gyakorlattal. A februárban kezdődő képzést levelező formában, keresztféléves rendszerben szervezik meg.

A fenntarthatóság mint tantárgy 2024-től már választható érettségi tárgy lesz.

Kép: Pexels képe a Pixabay -en.